Tallinna Botaanikaaed tähistab 1. detsembril 60. sünnipäeva

0

Tallinna Botaanikaaed saab 1. detsembril 60. aastaseks. Sünnipäeval toimuvad eesti- ja venekeelsed ekskursioonid, Soome kuu avamise puhul loeng virmalistest ja loodusfilmi linastused. Pidupäeva puhul on botaanikaaed avatud kella kuueni õhtul ja sissepääsupilet on kõigile soodushinnaga 1 euro.

Juubeliaasta tähistamiseks kehastus Tallinna Botaanikaaed alates kevadest Taimeriigi Suursaatkonnaks, pakkudes Eestis resideeruvatele saatkondadele võimalust tutvustada botaanikaaias oma riiki ning selle loodust ja kultuuri. Jõulukuu on pühendatud Soomele.

Soome Suursaatkond kutsub huvilisi Tallinna Botaanikaaia sünnipäeval kell 12.00 virmaliste spetsialist Pääro Metsandi loengule. Loengule järgnevad kauni loodusfilmi “Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus” vene- ja eestikeelsed linastused. Venekeelne film linastub botaanikaaia konverentsisaalis kell 13.30 ja eestikeelne kell 15.30.

Detsembris on palmimajas Soome Suursaatkonna ringmajandusnäitus ”Rohelisemad valikud” ning Markus Kiili fotonäitus ”Lapimaa valgus”.

Sünnipäeval viivad botaanikaaias ekskursioone läbi Tiia Jaanus, Krista Kaur ja Maria Strukova. Venekeelsed ekskursioonid toimuvad kell 12.00 ja kell 14.00, eestikeelsed kell 13.00 ja kell 14.00. Ekskursioonidele saab registreerida aadressil https://bit.ly/tba60.

Juubeliaastal on botaanikaaias käimas või värskelt lõppenud mitmed ehitustööd, mis muudavad Tallinna Botaanikaaia ilmet ja pakuvad külastajatele paremaid elamusi. Maikuus avati uuenenud Palmimaja. Samuti sai uue ilme botaanikaaia Mägiaed ehk Alpinaarium, mida taimestati kevadel ja suvel. Aasta lõpuks valmib ka uus haldushoone Teletorni taga.

Tallinna Botaanikaaed asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961. aastal. 1995. aastal botaanikaaed munitsipaliseeriti ning on olnud sealt alates Tallinna linna hallatav asutus. Tallinna Botaanikaaed on Baltimaade Botaanikaaedade Assotsiatsiooni (ABBG) ja Rahvusvahelise Botaanikaaedade Looduskaitse Organisatsiooni (BGCI) liige.

60 aasta jooksul kogutud kollektsioonid ning kujundatud avamaa- ja kasvuhooneekspositsioonid on Eestis unikaalsed ja liigirikkaimad – Tallinna Botaanikaaias on üle 8000 taksoni ja sordi.

Külastajad saavad talvehooajal taimeilma ilu- ning elurikkust avastada ja nautida igapäevaselt kell 11–16.

Kommentaarid: