Lasnamäe Pirukafestivalil kasutatud nõud leiavad kompostina uue kasutuse Pae pargis

  0

  1. augustil Lasnamäel asuvas Pae pargis toimuva Pirukafestivali külastajad saavad nautida maitsvaid küpsetisi ja mitmekesist kultuuriprogrammi. Pirukafestivali käigus kasutatud biolagunevad nõud aga jõuavad hiljem Pae parki tagasi kompostina.

  „Lasnamäe Pirukafestival on populaarne kogupere üritus ning arusaadavalt peame muuhulgas arvestama selle keskkonnamõjudega. Teeme koostööd ettevõttega Mixpack OÜ, kes hoolitseb selle eest, et festivali käigus kogutud kasutatud biolagunevad nõud jõuaks kompostina tagasi Pae parki ja kuluks ära siinsete lillede ja põõsaste väetisena,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

  Lasnamäe Pirukafestivalil pakub oma küpsetisi ligi 30 eraisikut ja ettevõtet. Pirukate ja teiste küpsetiste kõrval ootavad festivali külastajaid elav muusika ja geomatk. Lisaks toimub lasteetendus ning kohapeal tegutseb animaator.

  Samuti saab Pirukafestivali ajal ennast COVID-19 vastu vaktsineerida Qvalitase Arstikeskuse vaktsineerimisbussis. Eelnevalt registreerida pole selleks vaja. Pühapäeval Pae pargis toimuvale vaktsineerimisele paneb õla alla Selver ja esimesed 500 vaktsineeritavat saavad kingituseks 5-eurose Selveri kinkekaardi.

  Pirukafestival toimub 1. augustil ajavahemikul kell 11-16 Pae pargis. Tegemist on kogu perele mõeldud alkoholivaba üritusega.

  Kommentaarid: