Linnaosavalitsus tuletab meelde: on viimane aeg võidelda suleliste naabrite vastu

0

Lasnamäe linnaosavalitsus ja Keskkonnaamet tuletavad kõigile korteriühistutele meelde, et praegu on viimane aeg hinnata ja vajadusel ennetada kevad-suviseid konflikte seoses lindude ja loomade pesitsus- ja sigimispaikadega hoonetes.

“Meile laekub sageli kaebusi, et just kajakad ajavad laiali prügi ja tüütavad inimesi. Oli juhtumeid, kui agressiivsed kajakad lendasid lapsele või koduloomale peale ning varastasid toitu,” märkis linnaosavanem Vladimir Svet. “Kutsume linnaosa korteriühistuid pöörama tõsist tähelepanu kajakate ja muude lindude pesitsemise probleemile korterelamute katustel ja vahekarniisidel. Kui on olemas inimlikke viise linnupopulatsiooni vähendamiseks linnas, siis soovitame ühistutel neid ennetusmeetmeid rakendada.”

Konflikte aitab vältida pesade varajane avastamine ja eemaldamine. Praegu on õige aeg kontrollida ja piirata juurdepääsu katustele, pööningutele, karniisidele, rõdudele, ventilatsioonivõllidele ja muudele kohtadele liikide pesitsemise ja sigimise vältimiseks linnakeskkonnas. Pesi peaks hakkama otsima juba aprilli esimestest nädalatest.

Punutud pesasid saab hävitada alles enne munemist: niipea kui lind ehitas pesa ja hakkas mune munema, satub ta seaduse kaitse alla. Sellest hetkest ei saa enam midagi ette võtta: lindude-loomade häirimine pesitsus- ja sigimisajal on ebaeetiline ning looduskaitseseadusega keelatud.

Kui teil on linnas elavate loomadega või lindudega seotud probleeme või küsimusi, pöörduge julgelt Keskkonnaameti poole info@keskkonnaamet.ee või helistage nõu saamiseks telefonile 662 5999.

Kommentaarid: