65 eurot/päev: Ülemiste City avas oma esimesed rendikorterid

0

Teisipäeval tutvustati Ülemiste Citys esimesi kodusid, mis muudavad seni tuntud äri- ja õpikeskkonna nüüd ka püsielanikega elukohaks. 81 üürikorteriga 13-korruseline modernne elamu on eelkõige mõeldud linnaku ettevõtetele oma talentide lühi- ja pikaajaliseks majutamiseks. Ent samamoodi leiavad seal peatumiskoha nii kodu- kui välismaised turistid ja ärireisijad.

Ülemiste City kodulehel on toodud ka rendikorterite hinnad: lühiajalise rendi puhul ühe öö hind algab 65 eurost. Kui aga rentida üheks kuuks, siis ühetoalise korteri eest tuleb maksta alates 550 eurost.

“Minut tööle. Minut koju. Minut trenni. Minut restorani. Minut kuhu iganes. Selline mugavus peegeldab hästi meie ambitsiooni luua keskkond, kus talentidele on kõik eluks vajalik kohe käe-jala juures olemas. Nüüd ka elukoht,” sõnas Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak.

Ülemiste Citys tegutseb juba ligi 500 ettevõtet ja 10 000 töötajat. Kolmandik Eesti IT ekspordist tuleb siit ning just see sektor pingutab Nõlvaku sõõnul kõige enam oma talentide nimel. “Rahvusvahelisel tööturul tegutsev talent on valiv ning ootab eest head töökeskkonda ja kiiret sisseelamist – muuhulgas kvaliteetset kodu. Mugavate üürikorteritega aitame oma ettevõtetel talentide nimel konkureerida.”

Nutikus kõikjal, ka korterites

Vastavatud hoones on iga korteri seinale on paigaldatud tahvel, mis aitab tellida nii taksot, toitu, koristusteenust kui lifti, aga ka muuta toatemperatuuri ja vaadata ilmateadet. Samuti on põhjalikult mõeldud puudega külalistele vajadustele. Täielikult möbleeritud korterid on ühe-, kahe- ja kolmetoalised, lisaks üks viietoaline nn. penthouse.

Samas kõrgub kaheksakorruseline äripindadega bürootorn. Kaks ehitist kokku moodustavadki täna avatud Lurichi maja. “Kasutame oma hoonetel Eesti innovaaterite nimesid. Legendaarne maadleja Georg Lurich seda vaieldamatult oli – kusjuures mitte üksnes spordis, vaid ka toitumise vallas. Just seepärast sobibki ta meie keskuses ideaalselt restoranide ja Eesti ühe kõrgema külastatavusega spordiklubi MyFitnessi kõrvale,” põhjendas Nõlvak.

Koostöös Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistrandi Jose Aldemar Muñoz Ñustes’iga valmisid ka maalid, mis hakkavad kaunistama Lurichi korterite seinu. Inspiratsiooni on kunstnik saanud inimkeha ümbritsevate nähtamatute reaalsuste uurimisest.

Linnak võtab juba linna mõõtmeid

Kiirelt areneva ärikeskkonnana on Ülemiste City ettevõtete panus Eesti majandusse värske uuringu kohaselt kasvanud juba Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva järel võrreldavaks Eesti suuruselt viienda linnaga. Nõlvaku sõnul on aastaks 2025 linnakus töötavate, õppivate ja elavate inimeste arv kahekordistumas üle 20 000 inimeseni. Nendest umbes tuhande ringis on püsielanikud.

Samuti nähakse linnaku tulevikku rohelisena ja selle siseala autovabana. Sel eesmärgil hakati suve algul Ülemiste Citys esmakordselt maailmas testima kolmel isejuhitaval bussil põhinevat ühistranspordi platvormi, mis lahendaks nö last-mile transpordi linnaku äärealadele planeeritud parklatest.

Septembri keskel avab ametlikult uksed neljakorruseline Ülemiste Tervisemaja, kus olemas kõik terviseennetuseks vajalik – alates viit keelt kõnelevatest perearstidest kuni eriarstideni, lisaks meditsiini tulevikule pühendunud start-up’id. Samuti on arengujärgus uus hariduskompleks ja Alma Tominga rohehoone.

Kommentaarid: