Lasnamäe vaktsineerimispunktis saab ka COVID-19 alast nõu

0

Lasnamäel avati nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Kultuurikeskuses Lindakivi. Kohapeal saab nii kaitsesüsti teha, kui ka spetsialisti käest vaktsiinide alast nõu küsida.

„Lasnamäe nakatumismäär on varasemaga võrreldes küll madalam, kuid haigestumise trend on siiski tõusuteel ja see valmistab meile muret. Seetõttu kutsun üles kasutama võimalust ja ennast vaktsineerima. Samuti tänan siinkohal kõiki, kes on ennast juba vaktsineerinud,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Kultuurikeskuses Lindakivi (J. Koorti 22) on avatud laupäeval ja pühapäeval kella 10–17 ning esmaspäevast reedeni kella 12–19. Esialgu punkt jääb avatuks kaheks nädalaks.

Vaktsineerida saavad kõik soovijaid alates 12. eluaastast, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Nõustamise ja vaktsineerimise teenust Kultuurikeskuses Lindakivi osutab ettevõte Eldred OÜ.

“Oluline on meeles pidada, et vaktsiini vajavad ka haiguse läbipõdenud inimesed ning optimaalne aeg selle tegemiseks on pool aastat pärast tervenemist. COVID tõendit vaktsineerimise või läbipõdemise kohta saab vajadusel välja trükkida linnaosavalitsuse hoonest,“ lisas Svet.

Nii Lasnamäe linnaosavalitsuses (Pallasti 54) kui ka Lasnamäe Sotsiaalkeskuses (Punane 36) tööajal saab tasuta välja trükkida COVID tõendit immuniseerimise või läbipõdemise kohta. Vajadusel klienditeenindajad saavad inimest aidata ja juhendada, kuid selleks tuleb kindlasti kaasa võtta ID-kaart ja selle PIN-koodid. Nende puudumisel peab pöörduma Politsei- ja Piirivalveameti poole. Klienditeenindajad ei saa aidata tõendi mobiilseadmesse alla laadimisel.

Kommentaarid: