Keskkonnateadlikud lasnamäelased aina aktiivsemalt sorteerivad biojäätmeid

0

Selleks, et biolagunevate jäätmete eraldamine muust prügist oleks korteris kergem, jagas Tallinna linn sügise alguses inimestele tasuta biojäätmete kogumisnõusid. Lasnamäe elanikud näitasid üles väga suurt huvi kogumiskastide vastu.

„Lasnamäe elanike suur huvi biojäätmete kogumiskastide vastu kajastab inimeste keskkonnateadlikkuse kasvu. Biojäätmete õige sorteerimine aitab hoida keskkonda ja panustab sellesse, et ka linnaruum oleks ilusam ja puhtam. Tänan oma prügi sorteerivaid lasnamäelasi ning ka korteriühistuid, kelle abiga jagasime sujuvalt inimestele välja 14 600 kasti,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Tasuta kasti saamiseks tuli ühendust võtta oma elumaja korteriühistuga. Kui see jäi tegemata, aga on soov siiski kasti saada, on võimalik jooksvalt pöörduda Lasnamäe Linnaosa Valitsusse: svetlana.saikina@tallinnlv.ee. Kirjas peab märkima oma nime ja aadressi ning kokku leppima aja, millal kastile linnaosavalitsusse (Pallasti 54) järgi tulla. Peab meeles pidama, et ühele korterile on ette nähtud ainult üks kast.

Spetsiaalne kogumiskast on 7-liitrine (mõõtmetega 280x215x205 mm) ning on varustatud õhku läbilaskva kaanega, mis aitab vähendada liigse niiskuse ning ebameeldiva lõhna teket. Kasti saab asetada tasapinnale, kapiukse siseküljele, kapi riiulile või sahtlisse.

Kommentaarid: