Veel loetud päevi Lasnamäe elanikud saavad taotleda tasuta biojäätmete sorteerimiskaste

0

Selleks, et biolagunevate jäätmete eraldamine muust prügist oleks korteris kergem, jagab Tallinna linn sügise alguses inimestele tasuta biojäätmete kogumisnõud. Lasnamäel toimub kastide jagamine korteriühistute kaudu ning veel paar päeva saab korteriühistule oma soovist teada anda. 

„Kutsun Lasnamäe elanikke üles võimalust kasutama ning oma korteriühistu kaudu endale sorteerimiskasti muretseda. Biojäätmete õige sorteerimine aitab hoida keskkonda ja panustab sellesse, et ka linnaruum oleks ilusam ja puhtam. Korteriühistu jaoks on kokkuhoid ka rahaline: biojäätmete väljavedu on segajäätmetega võrreldes odavam,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Lasnamäe elanikud saavad taotleda endale kogumiskasti oma korteriühistu kaudu. Ühele korterile on ette nähtud ainult üks kast. Selleks, et tasuta kasti saada, peab ühendust võtma oma elumaja korteriühistuga. Lasnamäe Linnaosa Valitsus võtab korteriühistutelt vastu sooviavaldusi veebi vahendusel kuni 27. augustini, ehk peab varem teavitama oma ühistut soovist kasti taotleda.

Biojäätmete kaste pakutakse tasuta, kuid neid on piiratud koguses. Lasnamäele ettenähtud 15 000 kastist praeguseks on broneeritud ligi pooled. Biojäätmete kogumiskaste jagatakse korteriühistutele septembrikuus. Kogumiskastide jagamist puudutavate küsimuste korral palume helistada telefoninumbril 6 457 783.

Spetsiaalne kogumiskast on 7-liitrine (mõõtmetega 280x215x205 mm) ning on varustatud õhku läbilaskva kaanega, mis aitab vähendada liigse niiskuse ning ebameeldiva lõhna teket. Kasti saab asetada tasapinnale, kapiukse siseküljele, kapi riiulile või sahtlisse. 

Kommentaarid: