Kadrioru ja Tondiraba vahelise rattatee eskiisile oodatakse ettepanekuid

0

Lasnamäel alustatakse tänavu jalgratta- ja jalgtee ehitamist, mis ühendab Kadrioru ja Tondiraba parke. Linnaosa valitsus ootab kodanike kommentaare tee esimese etapi eskiisi kohta

„Uus jalgratta- ja jalgtee mõjutab otseselt tuhandete inimeste liikumist ja loodame, et parema ühenduse loomine kesklinnaga innustab inimesi aktiivsemalt alternatiivseid transpordiliike kasutama. Jalgrattatee kõrval kulgeb jalgtee, ehk kogu raja ulatuses hakkavad jalakäijad ja jalgratturid liikuma mööda tee erinevaid osi. Seepärast on äärmiselt oluline, et saaksime tee projekteerimisel arvesse võtta erinevate osapoolte kommentaare ja ettepanekuid,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Juba käesoleva aasta varasügisel alustatakse Vana-Kuuli tänava ja Tondiraba pargi vahelise lõigu jalgratta- ja jalgtee ehitusega. Hetkel käib selle projekteerimine ja oodatakse kodanike ettepanekuid tee eskiisikohta. Järgnevate etappide ehitamiseni loodetakse jõuda 2022. a kevadel.

Jalgratta- ja jalgtee kulgeb Valge tänavalt läbi Kurepõllu tühermaa, seejärel paralleelselt Liikuri tänavaga kuni selle ristumiseni Smuuli teega. Jalakäijate ja jalgratturite turvalisuse parandamiseks laiendatakse ülekäigurada Smuuli tee ääres. Edasi läbib väike osa rajast kuni Liikuri tänava rekonstrueerimiseni, Koorti parki. Seejärel läheb rada mööda Liikuri tänavat ja Härma staadioni piirkonnas suundub teisele poole teed ning kulgeb elektriliinist põhja poole läbi tühermaa, mis viib ehitatavasse Tondiraba parki. 

Selle jalgrattatee rajamine on oluline osa Tallinna jalgrattastrateegia elluviimisest ning hõlbustab oluliselt Lasnamäe ja Kesklinna vahelist kergliiklust. Kadrioru ja Lasnamäe piirile projekteeritakse eraldi kaldtee, mis võimaldab mitte ainult jalgrataste ja elektriliste tõukeratastega mugavalt Valge tänavalt Kadrioru parki liikuda, vaid tagab ka jalakäijatele, lapsekärudega vanematele ja erivajadustega inimestele ohutu ja mugava laskumise. 

Jalgratta- ja jalgtee esimese etapi eskiisi leiab Lasnamäe Linnaosa Valitsuse kodulehelt: https://www.tallinn.ee/est/lasnamae/jalgrattatee-eskiis. Kodanike mõtteid ja ettepanekuid oodatakse aadressile lasnamae@tallinnlv.ee kuni 28. maini 2021. 

Kommentaarid: