Pae tänava spordikompleks saab uue hoone

0

Viimasel linnavolikogu istungil algatati detailplaneering Lasnamäe spordikompleksi uue hoone ehitamiseks.

“Pae ja Majaka tänava nurgal asuva Lasnamäe spordikompleksi peahoonega on kaks probleemi. Esiteks ei saa 1958. aastal ehitatud ja kahetsusväärses seisukorras olevas hoones kapitaalremonti teha. On teada, et osa maja vundamendist ehitati ehitusjäätmetele, mistõttu hoone järk-järgult vajub. Teiseks ei jäta hoone praegune asukoht Pae tänava ja staadioni vahel piisavalt ruumi täismõõtmetes spordisaali ehitamiseks. Seetõttu otsustasime alustada ettevalmistusi täiesti uue spordihoone ehitamiseks ”selgitas Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Algatatud detailplaneering hõlmab spordikompleksi lähipiirkonda koos Tallinna Pae Gümnaasiumi kinnistuga. Kavandatud detailplaneeringuga nähakse ette multifunktsionaalse spordihalli rajamine staadioni ja gümnaasiumi hoone vahelisele alale. Staadioni teenindamiseks on kavas ehitada väike abihoone Majaka põik tänavapoolsele küljele. Spordikompleksi praegune hoone on kavas lammutada, selle asemele projekteeritakse kuni viiekorruseline ärihoone.

Jalgpallistaadioni asukohta ei muudeta, selle juurde ehitatakse tribüünid. Planeerimise käigus antakse parkimise lahendus , kus põhiliselt on parkimine lahendatud nii ärihoone kui spordihoone maa-alustel korrustel.

“Pöörame erilist tähelepanu jalgpallistaadioni ümbruse haljasalale, kus kasvavad mitmeaastased puud. Tehakse roheala põhjalik dendroloogiline uuring, vajadusel asendatakse „haiged“ puud uutega. Spordikompleksi territooriumile jääb korralik haljastus,” lisas linnaosa vanem.

Olles kodu rohkem kui 30 klubile, toetab Lasnamäe spordikompleks aktiivselt sporditegevust. Kompleksis on pallimängusaalid, treeningsaalid ning täismõõtmetes staadion koos jalgpalliväljakuga. Detailplaneeringu vastuvõtmise ja elluviimise aegadest on veel vara rääkida.

Kommentaarid: