Tallinn tühistab kaheks kuuks välislähetused, õppereisid ning ekskursioonid

0

Eile õhtul kogunenud Tallinna kriisikomisjon otsustas koroonaviiruse tõkestamist toetava meetmena tühistada kaheks kuuks nii linnaasutuste, kui ka hallatavate asutuste, sh koolide välislähetused, õppereisid ja ekskursioonid. Riskipiirkonnast naasvad töötajad või õpilased peavad jääma 14 päevaks koju jälgimisele.

„Kõik Eesti koroonaviiruse juhtumid on diagnoositud riskipiirkonnast saabumise järel. Seetõttu otsustasime ennetava meetmena tühistada linnaasutuste ja hallatavate asutuste lähikuude välislähetused ja õppereisid ning koolide välisekskursioonid. Kui meie töötaja tuleb puhkusereisilt riskipiirkonnast, siis korraldame töö sel viisil ringi, et ta saaks 14 päeva vältel kodus tööd teha ning töökeskkonna, kolleegide ja linlastega kontakti vältida,“ ütles Tallinna kriisikomisjoni esimees, linnapea Mihhail Kõlvart.

Kriisikomisjon arutas ka valmisolekut viiruse leviku vältimiseks koolid e-õppele üle viia. Terviseamet soovitab koolid nakkuse leviku tõkestamiseks sulgeda siis, kui on tekkinud juba kohapealne viiruse levik.

Linnapea sõnul esialgu kõigi Tallinna koolide sulgemiseks vajadust ei ole, kuid kui õpilaste seas lisandub nakatunuid, siis teeb linn otsused koolipõhiselt. „Haridusamet on juba alustanud ettevalmistusi, et vajadusel oleksid koolid valmis e-õppele üle minema. Lasteaedade puhul käsitleme võimalikke nakkusjuhtumeid rühmapõhiselt,“ märkis Kõlvart.

Lisaks arutati ka rahvusvaheliste ürituse mõju ning linna kriisikomisjon soovitab rahvusvaheliste konverentside, võistluste vms puhul vältida külaliste kutsumist riskipiirkondadest.

Linna töötajad ja teenistujad jätkavad igapäevaselt oma tööd ja linlaste teenindamist tavapärases rütmis. „Samas oleme ka rakendanud erinevaid meetmeid, et kaitsta oma töötajaid. Oleme juba eelnevalt selleks valmistunud, tellinud kaitsemaske, täiendavalt oleme neid ka juurde tellinud ning regulaarselt desinfitseerimine ruume,“ nentis Kõlvart.

 Viirusnakkuste ennetamiseks soovitab Terviseamet lisaks käte pesemisele aevastamisel ja köhimisel katta suu varruka või pabertaskurätikuga. Haigustunnustega inimestega on soovitav pidada vähemalt meetrist distantsi. Vältida tuleks silmade, nina ja suu katsumist. Hingamisteedehaiguste sümptomitega tasub olla kodus ja ravida sümptomeid: võtta vajadusel palavikualandajat ning köha ja nohu leevendavaid ravimeid. Vaata Terviseamti juhiseid https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

 

Kommentaarid: