Üle 4000 Lasnamäe elaniku on juba hääletanud kaasava eelarve üle

0

Kaasava eelarve ideede hääletusel osales 4037 lasnamäelast, kellest interneti kaudu hääletas üle 3478. Elektrooniline hääletus jätkub 31. jaanuari õhtuni.

“Tänan kõiki, kes on juba kaasava eelarve raames esitletud ideede poolt hääletanud. Loodan, et viimastel päevadel on Lasnamäe elanikud aktiivsed ja hääletavad nende algatuste poolt, mida nad peavad 2021. aastal kõige vajalikumaks ellu viia. Hääletamine on lihtsaim viis isiklikult mõjutada avaliku ruumi kujunemist ja oma piirkonna arengut. Igaüks saab märkida ühe või kaks tema jaoks kõige olulisemat projekti ja hääletada elektrooniliselt kuni pühapäeva õhtuni. Kolmapäeval selgub Lasnamäe elanikele populaarseim idee, mida hakkame lähitulevikus ellu viima,” ütles Lasnamäe vanem Vladimir Svet.

Lasnamäele on hääletamisele esitatud 16 ideed. Need, kes pole veel jõudnud Lasnamäel esitletud projektidega tutvuda, saavad seda teha kaasava eelarve kodulehel. Seal saab ka hääletada oma lemmikidee poolt.

Hääletamisest võivad osa võtta linlased alates 14-eluaastast, kelle elukohaks rahvastikuregistri andmetel on Lasnamäe. Hääletada saab kuni kahe oma linnaosas välja pakutud idee poolt. Hääletamiseks peate end identifitseerima ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või EU eID-ga.

30. jaanuari hommiku seisuga oli kogu Tallinnas kaasava eelarve hääletusel osalenud 16 898 inimest. Rahvahääletuse tulemused avalikustatakse 3. veebruaril.

Kommentaarid: